בנייה מתקדמת

עולם הבניה בארץ ובחו"ל התקדם כברת דרך רבה במהלך העשורים האחרונים, הומצאו מגוון חומרים, פותחו ושוכללו מגוון שיטות לבניה. הרעיון העיקרי העומד מאחורי הבנייה המתקדמת הוא לנצל את היכולות הללו על מנת לקבל מוצר איכותי בכל הפרמטרים החשובים בבנייה ובחיים נוחים ואיכותיים בביתכם.

בבנייה המתקדמת איננו מגבילים עצמנו לחומרים הבסיסיים ולשיטות המיושנות שעל פיהן נבנו בתים משחר ההיסטוריה – יציקת בטון בתבניות עץ, בניית בלוקים בהדבקה לבנה על גבי לבנה, עבודות טיח רטוב ומלכלך. עבודות אלו לוקחות זמן רב, מצריכות כוח אדם גדול ומייצרות הרבה זבל ולכלוך.

כיום יש לנו היכולת להשתמש במגוון חומרים רב מאוד – בטון, פלדה, עץ, גבס, זכוכיות, אלומיניום, חומרים מינראליים, חומרים פולימריים שונים ועוד חומרים רבים ומגוונים המגיעים אלינו לאתר כחומר גלם מוכן לאחר שעברו תהליכים מסודרים של בקרת איכות במפעלים בהם יוצרו ואושרו כמתאימים לכל התקנים המחמירים לבניית בתים.

אנחנו משתמשים בכלי עבודה איכותיים וחדישים המאפשרים לנו לקצר את משך העבודות ולהקטין את לוח הזמנים של הפרויקט. שימוש בכלים החדישים של מיטב החברות בארץ ובעולם במהלך שלבי העבודה עוזר לנו לקבל מוצר איכותי ומדויק והדבר משתקף בגמר היפה והמוקפד שאנחנו מחוייבים לו.

נדבך נוסף וחשוב בבנייה המתקדמת הינו העבודה בשיטת BIM (Building Information Modeling) . לאחר קבלת התכנית האדריכלית אנחנו מייצרים מודל תלת מימדי שלם של הבית ומשלבים בתוכו את כל המערכות הקיימות בבית – שלד, מעטפת, אינסטלציה, חשמל, ומערכות מתקדמות אחרות על מנת לתאם בין כל המערכות הללו, בשיטה זו אין הפתעות במהלך העבודה ואנו מגיעים לשטח כאשר כל המידע הודפס לתכניות מדויקות המאפשרות עבודה קולחת ומהירה להשלמת הפרויקט בזמן.

יתרונות

שיטות הבניה המתקדמות מאפשרים לנו יתרונות בכל הפרמטרים בבנייה:

  • אדריכלות – קורות הפלדה מאפשרות עבודה במפתחים גדולים מאוד תוך שמירה על גובה חתך קטן של הקורות וללא צורך בשימוש בגג רעפים. בנוסף ניתן לשלב בעיצוב הבית אלמנטים מיוחדים, קורות ועמודי פלדה חשופים. חשוב לציין שניתן לבצע כל אדריכלות ועיצוב שתבחרו .
  • בנייה מהירה – חסכון של עד כ 50% בלוח הזמנים.
  • בידוד תרמי ואקוסטי – בידוד תרמי גבוה בחתך הקיר הבסיסי כ 3 =R, גבוה כפי שניים מהממוצע המינימאלי הנדרש בתקן.
  • בידוד אקוסטי – בידוד אקוסטי בערכים גבוהים במעטפת ובמחיצות. ע"י שילוב של חומרים ופתרונות נקבל ערכים גבוהים אף מקיר בלוקים קונבנציונאלי.
  • עמידות ברעידות אדמה – האלסטיות של הפלדה ומשקלה הנמוך יחסית משפרים את עמידות המבנה לרעידות אדמה.
  • עמידות באש – אנחנו משתמשים אך ורק בחומרים העמידים לאש ומאפשרים הימלטות מהמבנה בשעת שריפה על פי התקנים הנדרשים.
  • דיוק בבניה – בשיטת הבניה המתקדמת כל העבודות מדויקות והקירות ישרים וחלקים ללא צורך ב"טיוח" לאחר הבניה.
  • תוספות בנייה – שלד הפלדה קל בשני שליש לערך משלד בטון ומאפשר בנייה על גבי מבנים ללא צורך בחיזוק המבנה ובתוספת ביסוס.
  • מבנים יבילים – אנחנו בונים במפעלינו ומובילים יחידות במידות שונות ע"פ הביקוש.
  • בנייה ירוקה – כמות הפסולת המיוצרת בתהליך הבנייה נמוכה וחלק מהשאריות ניתנות למחזור. המעטפת המבודדת חוסכת באנרגיה וחוסכת כסף רב בהוצאות החימום והקירור של הבית לאורך השנים. ניתן לשלב ביתר קלות מערכות ירוקות בשומרות על הסביבה וחוסכות כסף לאורך השנים.